Uncle Ben's Natural Select Roasted Garlic & Olive Oil
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Uncle Ben's Natural Select Roasted Garlic & Olive Oil Reviews

5/5
100% OF CHICKS DIG IT
7 reviews
Ranked #577 out of 2312 in Grocery

Average Price:  $2.49

4.5/5
Taste

Value

Quality

Recommended? You Betcha!
February 28, 2016


Ce riz est excellent et a vraiment bon goût. Il fait un bon plat d'accompagnement. Le goût est riche et délicieux. Il donne juste la bonne texture et sent vraiment bon.

4/5
Taste

Value

Quality

Recommended? You Betcha!
June 05, 2015


very taste better than i expected, very easy and doesnt come out mushy.



5/5
Taste

Value

Quality

Recommended? You Betcha!
June 05, 2015


I love this very flavorful delicious rice blend. I like to use this when I am making a chicken stir fry or a beef strip stir fry. I add fresh veggies and saute them til done, then pour the stir fry mixture over the rice. I serve it with hot buttered french bread. It is so delicious.

5/5
Taste

Value

Quality

Recommended? You Betcha!
May 13, 2015


This is good rice. Like, really good! Smells amazing as it cooks and doesn't take long to cook, and cooks completely with all the water sucked up, so no soupy bottom like you can get with other quick cooking rice's.
The price was $3 in Walmart and it makes 12 servings, so well worth the money!

4.5/5
Taste

Value

Quality

Recommended? You Betcha!
May 08, 2015


This rice always turns out perfect. I love that the grains are perfect and never mushy. I usually make the whole package at a time because even leftovers the next day are delicious. The directions are easy to follow and even the non-cook can succeed at making rice.

5/5
Taste

Value

Quality

Recommended? You Betcha!
May 08, 2015


Taste so good and extremely simple to make and takes no time either! Also very easy to find sold pretty much everywhere.

5/5
Taste

Value

Quality

Recommended? You Betcha!
April 18, 2015


You have to try this Uncle Ben's new Roasted Garlic & Olive Oil rice. Fantastic!!!! I cooked it and the smell is amazing & taste even better. You don't need anything with it, it stands alone in flavour, texture and quality. Add a little chicken if you so desire and now you have a great healthy flavourful supper for the whole family can enjoy - plus it didn't take hours to cook. Note as well it taste even better the next day, cold!

Watch for it to come on sale for $2.49

These reviews are the subjective opinions of ChickAdvisor members and not of ChickAdvisor Inc.